Seznam kvízových otázek podle kategoriíSeznam kategorií

Citáty a pořekadla (27)

Film (185)

Geografie ČR (53)

Historie (133)

Hudba (47)

Jazykové otázky (57)

Jídlo a vaření (27)

Logické myšlení (84)

Matematika (47)

Obecné znalosti (223)

Osobnosti (36)

Počítače a internet (74)

Sport (32)

Státy a města (67)

Umění (37)

Vědecké otázky (66)

Vynálezci a jejich vynálezy (26)

Zdravověda (45)

Zeměpisné otázky (101)

Zvířata a příroda (61)

Seznam kvízových otázek z kategorie Hudba

hudebni-kviz-otazky

Milujete hudbu? Pak si nenechte ujít tuto kategorii s otázkami o hudbě. Odpovídejte na otázky o hudebnících, skupinách, žánrech, písních a albech. Zjistěte, jak dobře znáte hudbu od klasiky po rock. Dozvíte se zajímavosti o hudební teorii, nástrojích a cenách.


Který je největší hit Karla Gotta v Německu?
Tausend Fenster
Weißt du wohin
Meine Liebe
Včelka Mája
Když v roce 1976 pobýval Karel Gott v Hamburku, oslovil ho hitmaker Karel Svoboda, který dopsal hudbu ke kreslenému seriálu pro děti „Die Biene Maja“ (Včelka Mája), aby nazpíval ústřední písničku. „Zatáhl jsem ho do místního studia, abych mu to pustil,“ vyprávěl Svoboda. Přestože zdůrazňoval, že to bude něco jako český Ferda Mravenec se zaručeným úspěchem, Gott se jen bránil zuby nehty: „To nedopadne dobře. Děti nejsou moje publikum.“
Která autorská dvojice se podílela na tvorbě písně „Když muž se ženou snídá“?
Pavol Habera a Karel Šíp
Pavel Větrovec a Michal Bukovič
Ondřej Soukup a Janek Ledecký
Pavol Habera a Janek Ledecký
"Když jsem si někdy večer přivedl dámskou návštěvu a tátovi se zrovna nelíbila, vždycky se mě zeptal: Ale s touhle nebudeš zítra snídat? Jednou jsem to vyprávěl Karlu Šípovi. Na základě toho pak vznikla písnička Když muž se ženou snídá," uvedl Karel Gott ve svém rozhlasovém pořadu na stanici Českého rozhlasu 2.
Na který hudební nástroj hraje Karel Gott dle písně „Kávu si osladím“?
Na basu
Na bendžo
Na housle
Na žádný
V písni zpívá, „Bendžo si naladím a jinak nic“. Takže nehraje. Byl to trošku chyták. Píseň pro Karla Gotta v roce 1972 složili Ladislav Štaidl (hudba) a Jiří Štaidl (text).
Kdo otextoval píseň „Být stále mlád“?
Richard Krajčo
Jaroslav Uhlíř
Eduard Krečmar
Pavel Vrba
Pro Karla Gotta napsal na šedesát písní. Být stále mlád je původně písní Forever Young od kapely Alphaville. Napsal též desítky filmových i divadelních písní a přebásněných textů.
Která lahvinka stála při zrodu písně „Lady Carneval“?
Červené víno
Bourbon whiskey
Plzeňské pivo
Myslivec
Psal se rok 1968 a Karel Gott na hudební scéně působil už deset let. Gott tehdy vyzval přátele, ať mu napíší písničku, se kterou by mohl soutěžit na festivalu v Rio de Janeiru. Karel Svoboda zavzpomínal: „Koupili jsme si litr Myslivce, pili jsme a udělali jsme dobře. Najednou Jirka Štaidl vyřkl dvě slova: Lady Carneval. Já sedl ke klavíru a za deset minut bylo hotovo. A stal se z toho šlágr, protože ta melodie má silnou pasáž, která se vám už provždy zavrtá do hlavy.
Jak se jmenuje film, v němž zazněla píseň „So far“?
Hvězda padá vzhůru
Karel
Limonádový Joe aneb Koňská opera
Slasti otce vlasti
V letech 1939–1940 tehdy dvaadvacetiletý autor, Jiří Brdečka, na objednávku časopisu Ahoj na neděli psal parodické povídky o ušlechtilém pistolníkovi, jenž se posléze stal hrdinou jeho nejúspěšnějšího filmu, westernové parodie „Limonádový Joe aneb Koňská opera“ (1964).
Kdo napsal text písně „Jdi za štěstím“?
Zdeněk Rytíř
Jiří Štaidl
Zdeněk Borovec
Eduard Krečmar
Slovy Karla Gotta: „Patřil k absolutní špičce. Byl básníkem, romantikem, ale dokonale ovládal i hitový slogan. Proto jsem ho oslovoval ve chvílích, kdy mi opravdu na něčem záleželo. Jeho texty byly totiž zárukou kvality ve všech směrech.“ Píseň vznikla v roce 1977.
Jak se jmenoval zvířecí šimpanz Michaela Jacksona, který by se s ním vydal na turné?
Chicco
Anthony
Bubble
Jeffrey
Šimpanz narozený 30. dubna 1983, kterého Michael Jackson koupil z Texaské výzkumné stanice v roce 1987.
Jak se jmenuje úvodní skladba alba „Off The Wall“ Michaela Jacksona z roku 1979 ?
Don't stop till you get enough
You are not alone
Rock with you
Girlfriend
Kdo zkomponoval smyčcový kvartet "Z mého života"
Antonín Dvořák
Bedřich Smetana
Gustav Mahler
Leoš Janáček
Bedřich Smetana, roku 1876
Lady Gaga je jaké národnosti?
Američanka
Španělka
Italka
Angličanka
Lady Gaga je americká popová zpěvačka, skladatelka, klavíristka, textařka, herečka a hudební producentka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl tak, že jí Rob Fusari, jeden z jejích producentů, psal zprávu, ve které zmiňoval písničku „Radio Ga Ga“ od Queen.
Které populární album skupiny AC/DC bylo první, na kterém zpíval nový zpěvák Brian Johnson?
For Those About to Rock We Salute You
Together Forever
Highway to Hell
Back in Black
Který rok se konal koncert Live Aid?
1983
1980
1990
1985
Live Aid byl benefiční dvojkoncert, který se konal v sobotu 13. července 1985, stejně jako probíhající hudební sbírková iniciativa. Tento dosud největší koncert v dějinách rockové a populární hudby pořádali Bob Geldof a Midge Ure.
Který slavný herec čekal na skupinu Bananarama v roce 1984?
Al Pacino
Tom Cruise
Harrison Ford
Robert De Niro
Kdo je hlavním zpěvákem skupiny Frankie Goes to Hollywood?
Holly Johnson
Freddie Mercury
George Michael
Mick Jagger
William Holly Johnson je anglický umělec, hudebník a spisovatel, nejlépe známý jako hlavní zpěvák Frankie Goes to Hollywood, který dosáhl obrovského komerčního úspěchu v polovině 80. let
Jak se jmenuje německá zpěvačka, interpretka hitu z 80. let „99 Luftballons“?
Sabrina
Sandra
Nena
Nina Hagen
Nena, vlastním jménem Gabriele Susanne Kerner je německá popová zpěvačka 80. let dvacátého století a také herečka, která se v roce 1984 stala známou písní 99 Luftballons. „Nena“ byl také název kapely, se kterou vydala tuto píseň. Kapela fungovala od roku 1981 do roku 1987, kdy se Nena vydala na sólovou dráhu.
Ze kterého města pochází Eminem?
Seattle
Chicago
Detroit
New York
Marshall Bruce Mathers III., spíše známý jako Eminem, je americký rapper, hudební producent, herec a zakladatel nahrávací společnosti Shady Records. Byl členem detroitské skupiny D12 a spolu s Royce da 5\'9\" tvoří rapové duo Bad Meets Evil.
Ve které skupině zpíval Robbie Williams?
Take That
New Kids on the Block
Backstreet Boys
Boyzone
Robbie Williams, rodným jménem Robert Peter Williams, je anglický zpěvák-skladatel popové hudby, oceněný mnoha BRIT Awards. Zkusil si také swingovou či taneční roli.
Kdo byl prvním baskytaristou The Beatles, který zemřel v jednadvaceti letech a nástroj si koupil za peníze, které získal za prodej obrazu?
Pete Best
Paul McCartney
Jimmie Nicol
Stuart Sutcliffe
Stuart byl britský malíř a hudebník, který byl rok a půl členem hudební skupiny Beatles, ještě předtím než se stala slavnou. Jako malíř byl představitel abstraktního expresionismu. Beatles později připomněli Stuovu památku na obalu svého nejslavnějšího alba Sgt. Pepper\'s Lonely Hearts Club Band, kde je vyobrazen zcela vlevo.
Kdo byl manažerem The Beatles a zemřel v roce 1967 kvůli nádoru na mozku?
Pete Best
Jimmie Nicol
Brian Epstein
Stuart Sutcliffe
Díky Brianu Epsteinovi se z kapely The Beatles stala jedna z nejúspěšnějších hudebních skupin své doby. Manažerem byl od roku 1962 do roku 1967, kdy ve věku 32 let zemřel.
Jak se jmenovala kapela, kterou založil John Lennon a která položila základy pro vznik The Beatles?
The Golden Beatles
The Silver Stones
The Quarrymen
Queen Elizabeth
The Quarrymen je britská skifflová a rokenrolová skupina, původně založená v Liverpoolu v roce 1956. V roce 1960 skupina ve složení John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Stuart Sutcliffe změnila svůj název na The Beatles. Název skupiny The Quarry Men (volně přeloženo jako Chlapi z lomu, nebo Lamači) je odvozen od střední školy Quarry Bank High School, kterou John Lennon a jeho spolužáci, kteří tvořili původní jádro skupiny, navštěvovali. Několik původních členů pak obnovilo skupinu pod názvem The Quarrymen v roce 1997.
Jaký byl provizorní název písně "Yesterday," kterou složil Paul McCartney, než dostala své definitivní jméno?
Saturday
The Dream Song
Scrambled Eggs
Blackbird
Ačkoli je skladba oficiálně připisována dvojici Lennon/McCartney, napsal ji celou výhradně Paul McCartney. Skladba dlouho neměla text a členové skupiny, hlavně Lennon, si z ní dělali legraci a nazývali ji „Scrambled Eggs“ (míchaná vajíčka). Nápad k motivu veršů písně dostal Paul McCartney až v květnu 1965. Bylo to během cesty do Portugalska.
V letech 1984–1985 nahráli Iveta Bartošová a Petr Sepeši debutové album Knoflíky lásky. Která z následujících písní na něm nebyla?
My to zvládnem
Hej pane diskžokej
Ani náhodou
Červenám
Tento kousek nazpívala Iveta Bartošová spolu se skupinou Balet v polovině 80. let a slavila s ním rovněž velký úspěch. Petr Sepeši se vydání desky Knoflíky lásky nedožil, jeho život předčasně ukončila tragická dopravní nehoda.
Dokážete doplnit refrén písně Karla Gotta? Ráno jedu dál, mě čeká další sál a tam rozjedeme znova ten velkej seriál. V něm všechny díly jsou, jak jedno velký show...
Auto, hotel, šatna, scéna a tak dál.
Taxík, pokoj, odjezd, příjezd a tak dál.
Boty, bunda, vesta, klobouk a tak dál.
Letiště, hala, sprcha, oblek a tak dál.
Nahrávka vyšla poprvé v roce 1981. Na hudbě kromě Ladislava Štaidla spolupracoval i sám Karel Gott.
Peter Nagy nazpíval hned na začátku své kariéry píseň o dívce, která mu vydechla v náručí. Jak se dívka jmenovala?
Kristýnka
Betynka
Terezka
Natálka
Název skladby zní Kristýnka iba spí. V roce 1984 s ní Peter Nagy premiérově vystoupil na Bratislavské lyře a získal za ni cenu od diváků i novinářů. Po letech přiznal, že Kristýna se jmenovala jeho bývalá přítelkyně. Nespadla ale ze skály, „jen“ se spolu rozešli.
Píseň Sladké mámení v podání Heleny Vondráčkové znají díky filmu S tebou mě baví svět příslušníci všech generací. Kdo jsou ale její autoři?
Text: Vladimír Poštulka, hudba: Václav Zahradník
Text: Karel Šíp, hudba: Karel Svoboda
Text: Zdeněk Rytíř, hudba: Helmut Sickel
Text: Eduard Krečmar, hudba: Ladislav Štaidl
Vladimír Poštulka psal texty i pro jiné interprety, mezi jeho nejslavnější patří třeba Léta letí nebo Veď mě dál, cesto má. Skladatel a dirigent Václav Zahradník má na svém kontě hudbu i k dalším úspěšným filmům Marie Poledňákové, Jak dostat tatínka do polepšovny a Jak vytrhnout velrybě stoličku.
V roce 1986 zabodovala Petra Janů s písní S láskou má svět naději na jednom z tehdejších domácích festivalů. Na jakém?
Porta
Píseň politické písně Sokolov
Bratislavská lyra
Děčínská kotva
Skladba pochází z dílny hudebního skladatele Karla Svobody a textaře Eduarda Krečmara. Petra Janů spolu s autory za ni obdržela zlatou Bratislavskou lyru.
Arnošt Pátek v osmdesátých letech bodoval s česky otextovanou převzatou písní Sny o tygří lady. Kdo nazpíval originál s názvem Cheri Cheri Lady?
Milli Vanilli
Boney M.
Opus
Modern Talking
Původní hudbu i text složil jeden ze členů kapely Dieter Bohlen. České znění obstaral Jaroslav Machek.
„V mládí jsem se učil hrobařem, jezdit s hlínou, jezdit s trakařem, kopat hroby byl můj ideál,“ zněla v 90. letech z rádií rocková odrhovačka Hrobař. Kterou kapelu proslavila?
Premier
Kern
Argema
Kabát
Premier je česká pop rocková kapela ze Zlína, kterou v roce 1992 založili Daniel Hrnčiřík a Jaroslav Bobowski. Kapela koncertuje po České republice i Slovensku.
Michal David napsal písničku k filmu Láska z pasáže, kterou všichni známe pod názvem Nesnáším loučení. Jak se ve skutečnosti jmenuje?
Loučení
Nesnáším loučení, jsem dál a v hlavě mě máš
Největší z nálezů a ztrát
To zlý a hloupý smaž
Který z těchto umělců nazpíval píseň "Lásko má"?
Petr Muk
Karel Gott
Václav Neckář
Daniel Hůlka

Obsah můžete volně citovat či dále publikovat s uvedením zdroje.

Děkujeme za hlášení neaktuálností, nepřesností nebo chyb.